Рецепт громадського харчування:

Соус «Майонез»

Соус майонезшіроко представлений у торговельній мережі. І, здавалося б, немає особливої необхідності готувати в домашніх умовах соус майонез. Але багатьом з нас смак сучасного майонезу здається не таким, як смак у радянські часи - тоді він був набагато краще. І це через те, що в ті часи цей соус робили строго по ГОСТу і з більш «натуральних» компонентів, хоча і в наш час в магазинах можна купити дуже смачний майонез - домашня кухня від elbib.in.ua.

Соус майонез, приготований за наведеним нижче рецептом, дуже схожий на радянський майонез і підходить для заправки усіма нами улюблених салатів та інших холодних закусок.

СКЛАД:

На350 р майонезу

1 жовток круто звареного яйця

2 сирих яєчних жовтки

Пол-чайної ложки готової гірчиці

Пол-чайної ложки цукрового піску

1/3 чайної ложки дрібної солі

1 столова ложка 9% оцту

250 мл. соняшникової олії (рафінована, без запаху)

ПРИГОТУВАННЯ:

Щоб майонез вийшов якісним необхідно, щоб всі вихідні компоненти були кімнатної температури.

Жовток вареного круто яйця протерти через дрібне сито і разом з сирими жовтками, сіллю, цукром і гірчицею помістити в посуд для збивання (для цих цілей зручно використовувати глибоку скляний, емальований або фаянсовий посуд з невеликим дном, можна просто скляну банку об'ємом 0,7 л .). Після чого ретельно збити (для приготування дуже зручно використовувати міксер з насадкою для збивання).

Потім, не припиняючи збивання, почати додавати масло, спочатку по одній чайній ложці, а потім по дві і по три, при цьому після кожного додавання масла ретельно збивати суміш, щоб масло емульгованих з жовтками, і чим ретельніше буде перемішування, тим більш міцною і стійкою буде емульсія (ось чому для цього зручно використовувати міксер). У процесі приготування маса після кожного додавання порції масла і подальшого збивання буде все більше і більше густіти.

Коли буде додана остання порція масла, ще раз ретельно збити і додати в суміш оцет, перемішати, після чого соус побіліє.

Якщо соус вийшов дуже густий, в нього можна додати 1-2 столові ложки холодної води.

Зберігати слід в щільно закритому посуді в холодному і темному місці.

При використанні міксера приготування майонезу займає дуже мало часу.