Головна
ГоловнаФінансиФінанси → 
« Попередня Наступна »
Зві Боді, Роберт Мертон. Фінанси, 2007 - перейти до змісту підручника

Відповіді на контрольні питання


Контрольне питання 10.1. Побоюючись, що через три місяці ціни на житло можуть знизитися, Джо підписав контракт на продаж будинку через три місяці за ціною 100 000 дол Через три місяці, у момент передачі будинку новому власнику, ціни на житло різко зросли і з'ясувалося, що Джо міг би отримати за свій будинок 150000 дол Чи повинен Длс0 дорікати собі за рішення, прийняте з метою уникнути ризику зниження цін? ВІДПОВІДЬ. Ні. Виходячи з наявної у нього інформації та прагнучи уникнути ризику, Джо ухвалив абсолютно правильне рішення.
Контрольне питання 10.2. Можливо, ви або хтось із ваших. Знайомих не так давно купив страховий поліс (або, навпаки, відмовився від нього). Перерахуйте мотиви, якими продиктовано це рішення. ВІДПОВІДЬ. Відповіді можуть бути різними в залежності від конкретних обставин кожного студента.
Контрольне питання 10.3. Розгляньте ресторан швидкого харчування. Яким ризикам і хто саме схильний у цьому виді бізнесу? ВІДПОВІДЬ. Основні види ризику.
Ризик поломки обладнання.
Ризик того, що необхідні продукти не будуть доставлені в строк.
Ризик запізнення на роботу або захворювання співробітників.
Ризик появи конкурентів у цьому регіоні.
Ризик раптового підвищення цін на вихідні продукти. Хто схильний до ризику Акціонери приймають на себе основний ризик, оскільки вони вклали гроші в цей бізнес. Контрольне питання 10.4. Якщо уряд запропонує, щоб всі власники автомобілів застрахувалися від нещасного випадку, на кого ляже ризик відшкодування збитків від дорожньо-транспортних пригод?
ВІДПОВІДЬ. Якщо всі власники автомобілів будуть зобов'язані застрахуватися від нещасного випадку, то в кінцевому підсумку вони і будуть приймати на себе весь ризик збитків автомобільних аварій, виплачуючи більш високі страхові внески.
Контрольне питання 10.5. Визначте, в чому полягає головний вид ризику, якому схильна ваше життя, і опишіть, які дії вам слід зробити для управління ним. ВІДПОВІДЬ. Приблизний варіант відповіді. Головні види ризику
Хвороба (перебування в лікарні).
Безробіття (неможливість знайти роботу).
Ризик опинитися в боржниках (автомобільна аварія). Стандартні стратегії управління ризиком.
Страхування від хвороб і нещасного випадку.
Інвестування у вищу освіту з метою збільшення шансів при пошуку роботи.
Страхування цивільної відповідальності (зазвичай з придбанням страховки на автомобіль). Контрольне питання 10.6. Припустимо, що ви - громадянин США, який навчається в 'Ерманов. Ви знаєте, що через місяць отримаєте з США грант на навчання в сумі ЮОООО дол Як можна хеджувати курсовий ризик? Як можна застрахуватися від
ТВЕТ. Для хеджування ризику в даній ситуації вам слід зараз укласти Антракт на продаж ваших 100000 дол за фіксованим до німецької марки Урсу. Якби ви хотіли застрахуватися від зниження курсу німецької марки по від-° шению до долара, ви могли б тепер же купити опціон "пут", який дасть вам Раво продати ваші 100000 дол протягом місяця за фіксованим курсом.
Контрольне питання 10.7. Як фермер за допомогою диверсифікації може зменшити ризик неврожаю зернових?
ъ
ВІДПОВІДЬ. Фермер може сіяти не один вид зернових, а декілька. Крім того, він м жет придбати кілька ділянок землі в різних районах замість того, щоб обпал 'бативает одна ділянка тій же площі в одному районі.
Контрольне питання 10.8. Наведіть приклад інвестиційного проекту або нового поеЛпріятія, які не можуть бути реалізовані або почати свою діяльність, якщо пов'язані з ними види ризику не будуть розділені або перенесені за допомогою фінансової системи. ВІДПОВІДЬ. Приклади.
Хімічна компанія.
Компанія, яка виробляє екологічно чисті товари для дітей.
Компанія, що здійснює повітряні перевезення.
Лікарня.
Консультування з питань екології.
Переробка шкідливих відходів.
Контрольне питання 10.9. Опишіть ситуацію, коли невизначеність, пов'язану з одним і тим же подією, дві сторони сприймають з протилежних точок зору на ризик. Як їм досягти обопільного зменшення ступеня ризику?
ВІДПОВІДЬ. Припустимо, що керівництво коледжу, якому доводиться дуже багато платити за паливо для котельні, побоюється підвищення цін. У свою чергу посередника, який постачає паливо коледжу, непокоїть можливе зниження цін на нього. Коледж і постачальник палива можуть домовитися про фіксовану ціну на галон палива, усунувши тим самим ризик для обох сторін.
Контрольне питання 10.10. Припустимо, що прибутковість акцій XYZ може приймати три можливих значення: -50%, 50% і 100% з однаковою ймовірністю. Яке значення середньої прибутковості і її стандартне відхилення для акцій XYZ? ВІДПОВІДЬ.
Середня прибутковість = 0) (-50%) + 0) (50%) + () (100%) = 33,33% (33,33 +50) {33,33-50 )
Стандартне відхилення = (= 62, Зо%) (33,33-100) 2
Контрольне питання 10.11. Які межі довірчого інтервалу для показників прибутковості цих акцій за умови, що ймовірність їх досягнення становить 0,99?
ВІДПОВІДЬ. Три среднеквадратических відхилення по обидві сторони від значення очікуваної прибутковості. Запитання і завдання
Припустимо, що ви і ваш друг вирішили в найближчу суботу піти в кіно. Ви згодні дивитися будь-який фільм, на який будуть квитки, коли ви приде ті в кінотеатр. Чи пов'язана ця ситуація з ризиком? Поясніть свою відповідь.
Тепер припустимо, що ви і ваш друг уже купили квитки на один з Субба них сеансів. Чому ця ситуація пов'язана з ризиком? Що можна зробити ДЯ »зменшення ризику?
Уявіть собі, що ви дізналися про можливість інвестувати кошти в кафе, яке можна відкрити прямо біля вашого будинку, вклавши в це 25000 дол Якщо справа піде успішно, ви зможете в найближчі п'ять років отримувати щорічно 15 000 дол (після сплати податків).
Якщо ви напевно знаєте, що бізнес буде процвітати, чи є таке інвестування ризикованим?
Тепер припустимо, що це ризиковане підприємство з шансами 50 на 50:
I або ваше починання буде вдалим, або ви збанкрутуєте в найближчі два роки. Ви вирішуєте піти на ризик і купити кафе. Якщо потім ви все-таки розоритеся, чи можна сказати, що, з огляду на наявну інформацію, ваше рішення було невірним? Чому?
. Припустимо, що ви керуючий пенсійного фонду і сьогодні дізналися, що через три місяці вам треба виплатити 100000 дол
Якого роду інвестиційне рішення є для вас таким, яке не пов'язане з ризиком?
Якби вам треба було провести виплату НЕ через три місяців, а через 20 років, яке вкладення було б для вас вільним від ризику?
Яке висновок можна зробити з ваших відповідей на запитання а) і Ь)? . У якій валюті найбезпечніше брати позику - в доларах або в ієнах? . Яка стратегія управління ризиком була обрана до наступних ситуаціях? ,
Установка пожежної сигналізації в будинку.
Вкладення заощаджень в казначейські векселі, а не в акції.
Рішення не страхувати автомобіль від аварії.
Придбання поліса страхування свого життя.
, Ви роздумуєте, куди краще інвестувати 1000 дол: у звичайний річний казначейський вексель, за яким пропонується процентна ставка в 8%, або в
'річну індексованих облігацій Казначейства США, що передбачає виплату відсотків за наступною ставкою: рівень інфляції плюс 3%. ; А. Яке вкладення більш безпечно?
Ь. Яке пропонує вищу очікувану дохідність? с. Яка реальна прибутковість індексованої облігації?
Хеджування та страхування
. Припустимо, ви розглядаєте різні варіанти фінансування покуп-L ки власного будинку. Ви можете укласти одну з таких угод
по виплаті позикових грошей, з фіксованою щорічної ставкою в 8% на 7 років, lt з фіксованою щорічної ставкою в 8,5% на 15 років, з фіксованою щорічної ставкою в 9% на 30 років. Крім того, ви можете залучити фінансові
ресурси на 30 років, виплачуючи відсотки за плаваючою ставкою, яка підви-'шается і знижується разом з базисною ставкою; або взяти кредит на 30 років з> плаваючою ставкою, яка починається з 6% зі стелею зростання 2% на рік до 1 максимального значення в 12% і без обмежень у галузі мінімуму.
Припустимо, ви вважаєте, що процентні ставки зростають. Якщо ви хочете "повністю усунути ризик від підвищення процентних ставок на максимально тривалий період часу, який варіант вам більше підходить?
Що ви віддасте перевагу - хеджування або страхування? Чому?
Скільки вам буде "коштувати" ваше рішення в області управління ризиком за перший рік, беручи до уваги зазначені процентні ставки?
Ще раз прочитайте дані питання 7 і дайте відповідь на наступні питання.
Якби ви вважали, що процентні ставки знижуються, то який варіант обрали б?
З яким ризиком ви стикаєтеся у цій фінансовій операції?
Як ви можете застрахуватися від ризику? У скільки вам це обійдеться з точки зору зазначених процентних ставок?
Припустимо, що ви збираєтеся інвестувати в нерухомість. Як можна диверсифікувати такі інвестиції?
Припустимо, що в таблиці представлені історичні відомості про показники прибутковості акцій компаній Microsoft і Lotus Development Corporation.
Прибутковість акцій: історичні відомості
Рік Microsoft Lotus Development Corp. +1
2
10% 15% -12% 20% 7%
9% 12% -7%
18% 5%
а. Яка середня прибутковість акцій Microsoft Lotus '! b. Яке стандартне відхилення прибутковості Microsoft і Lotus?
с. Припустимо, що прибутковість компаній Microsoft і Lotus описується кривою нормального розподілу із середнім значенням і з середньоквадратичним відхиленням, вигчісляемиш за вищевказаною методикою. Визначте для кожної акції діапазон прибутковості в межах одного очікуваного стандартного відхилення від середнього значення і в межах двох очікуваних стандартних відхилень від середнього значення.
ДОДАТОК
Довгострокова оренда: усунення морального ризику з точки зору аналізу витрат і результатів Про довгострокову оренду (лізингу) ми вже говорили в розділі 4, коли для визначення, що дешевше - купувати автомобіль або брати його напрокат, - ми використовували концепцію приведеної вартості. В результаті аналізу було зроблено висновок про те, що має сенс орендувати автомобіль, якщо приведена вартість орендної плати (після сплати податків) менше, ніж витрати (після сплати податків), пов'язані з купівлею машини в кредит. В даному випадку ми розглядали тільки роль відсоток них ставок і податків, ігноруючи вплив невизначеності щодо будуш611 ціни машини. Однак цінова невизначеність є найважливішим фактором, який слід враховувати при аналізі оренди.
Припустимо, наприклад, що у вас є звичка купувати новий автомобіль кожні три роки. Вашої нинішньої машині майже три роки, і ви роздумуєте над тим купувати новий автомобіль або взяти його в оренду. Нова модель продається за ієн 20000 дол Ви можете купити новий автомобіль або взяти його у дилера в оренду на 36 місяців, виплачуючи 402,84 дол щомісяця. Якщо ви купите автомобіль, дилер може оформити вам розстрочку на всю суму (20 000 дол) під 8% річних (APR), так що ви зможете щомісяця виплачувати позику на покупку автомобіля в розмірі, який буде дорівнювати сумі щомісячної орендної плати (402,84 дол) 7. Позика повністю амортизується протягом п'яти років, так що залишок заборгованості за позикою після закінчення 36 місяців складе 8907,06 дол Недоліки по догляду та ремонту, податки, страховка в обох випадках - при купівлі та оренди - однакові.
У чому полягає різниця між орендою автомобіля і купівлею його в кредит за таких умов? У табл. 10А.1 представлені всі необхідні розрахунки.
В обох випадках ви користуєтеся автомобілем протягом 36 місяців і платите щомісяця 402,84 дол Різниця полягає в тому, що якщо ви купите автомобіль зараз, то, продавши його через три роки (неясно, правда, за якою ціною) , ви повинні виплатити залишок за позикою в розмірі 8907,06 дол Ваш чистий дохід можна розрахувати як різницю між ціною автомобіля на ринку старих машин (через три роки) і залишилася заборгованістю в сумі 8907,06 дол
Таблиця 10А.1. Оренда автомобіля до покупка його в кредит; що вигідніше Я Варіанти вибору Щомісячний платіж, Кінцеві доходи, дол
Оренда на три роки 4О2, 84 402,84 0 Ціна перепродажу мінус
Покупка в кредит з 0 8907,06
подальшим продажем Ціна перепродажу мінус
через три роки 8907,06
Однак якщо ви орендуєте автомобіль, то через три роки у вас не буде ні його, ні грошей на новий. Це приблизно те ж, як якби продали автомобіль заздалегідь за 8907,06 дол - за невиплачений залишок по кредиту. Таким чином, при договорі оренди дилер як би заздалегідь погоджується перекупити ваш автомобіль через три роки за ціною, що дорівнює залишку вашого боргу по ссуде8.
Якщо ви сьогодні могли б бути абсолютно впевнені, що залишкова вартість автомобіля через три роки буде дорівнює, наприклад, 11 000 дол, то, зрозуміло, ви купили б автомобіль, а не брали його в оренду. Тоді через три роки ви б продали машину, виплатили залишок по кредиту (8907,06 дол) і ще отримали б 2093 дол різниці.
Але ви не знаєте напевно, яка буде ціна автомобіля при перепродажу. Навіть якщо ви будете дуже дбайливо з ним поводитися, його ціна через три роки буде визначатися безліччю факторів ( наприклад, смаками споживачів, вартістю бензину, Рівнем економічної активності), які важко оцінити зараз.
 APR служить для позначення річної процентної ставки; про неї йшлося в розділі 4. Пріусло-Wu щомісячних платежів APR величиною 8% дорівнює щомісячної процентної ставки в /?%.
 У реальному житті в договори про оренду включаються застереження, покликані застерегти клієнтів від недбалого поводження з автомобілем і від можливості ушкодження. Наприклад, клієнт ° олз1сен доплачувати за перевищення певного показника кілометражу і за пошкодження ма-ни. У багатьох договорах оренди передбачено, що клієнт має право, хоча і не зобов'язаний, ви-'Упіть автомобіль по витікання терміну оренди за заздалегідь встановленою ціною. Це право покупки відіграє ту ж роль, що і опціон "колл". Більш докладно про оцінку вартості опціонів ми поговори в главі 15. 
 « Попередня  Наступна »
 = Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Відповіді на контрольні питання"
 1.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 1.1. Які основні типи фінансових рішень, які доводиться приймати домогосподарством? Наведіть приклад кожного з них. ВІДПОВІДЬ. Рішення щодо пропорції, відповідно до якої кошти спрямовуються на споживання і заощадження, наприклад, яку суму слід відкласти на освіту дітей або як пенсійного забезпечення. Рішення інвестиційного характеру:
 2.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання. 2.6. Наведіть приклад фінансової угоди, яка забезпечує важливою інформацією боку, не брали участі у цій операції. ВІДПОВІДЬ - У кожному разі, коли на розвиненому фондовому ринку продаються або купуються акції, інформація поширюється серед всіх бажаючих з тим, щоб будь-який з них міг визначити, скільки інвесторів визнали дані цінні папери стоять і придбали
 3.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 3.1. Які три основні економічні функції фінансової звітності? ВІДПОВІДЬ. фінансова звітність надає власникам і кредиторам фірми інформацію про поточний фінансовий стан фірми і про ефективність її діяльності за минулий період. Фінансова звітність дає власникам і кредиторам фірм зручний спосіб намічати основні планові показники ефективності та
 4.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 6.1. Як ви думаєте, звідки беруться задуми нових інвестиційних проектів у кінопромисловості? ВІДПОВІДЬ. Джерелами ідей нових проектів в кінопромисловості є: продовження фільмів, які мали успіх (наприклад, Хрещений батько II, III, IV і т.д.). бестселери (романи, мають успіх). Контрольне питання 6.2. Припустимо, що очікувані грошові надходження від реалізації
 5.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 7.1. Ви перемогли у конкурсі та отримали можливість вибрати приз-квиток в оперу або квиток на бейсбол. Квиток в оперу коштує 100 дол, а квиток на бейс-Удд - 25 дол Припустимо, що ви бейсбольний уболівальник. Який квиток вам слід вибрати? ВІДПОВІДЬ. Якщо оцінка витрат, пов'язаних з втратою часу на обмін квитків, показує, що вони не перевищують 75 доларів, то слід взяти квиток
 6.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 8.1. Що станеться з курсом цінного паперу з фіксованим доходом з щорічною виплатою по ній 100 дол, якщо ринкова процентна ставка упаду 6% до 5% річних? ВІДПОВІДЬ. Якщо процентна ставка впаде до 5% річних, то курс цінного паперу з фіксованим доходом зросте до 272,32 дол Контрольне питання 8.2. Припустимо, що прибутковість бескупонних облігацій з терміном погашення
 7.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 9.1. Наступного року по акціях XYZ передбачається виплата дивідендів у розмірі 2 дол на акцію. Згодом очікується приріст дивідендів на рівні 6% на рік. Якою має бути ринкова облікова ставка, якщо поточна ціна акції становить 20 дол? ВІДПОВІДЬ. Для того щоб знайти до, використовуйте формулу розрахунку приведеної вартості дивідендів з постійним темпом їх приросту Рц =
 8.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 11.1. Поясніть, що трапиться з фермером і пекарем, якщо спотова ціна на момент поставки складе: 1 дол за бушель 3 дол за бушель. ВІДПОВІДЬ. 1 дол за бушель 3 дол за бушель Дії фермера дол Надходження від продажу зерна 100000 дол Грошові розрахунки з фиючерсному 100000 контрактом Загальні доходи виплачені фермеру 200000 дол 300000 дол 100000 дол,
 9.  Відповіді на контрольні питання
    іьний питання 12.1. У чому різниця між інвестиційним портфелем молодого че-з гарантованою зайнятістю та інвестиційним портфелем пенсіонера, для 'W дохід, принесений ним - це єдиний засіб існування? ВІДПОВІДЬ. Молода людина, не ризикує втратити роботу, може розраховувати на тривалий період регулярного отримання платні, розмір якого, можливо буде збільшуватися із зростанням
 10.  Відповіді на контрольні питання
    Контрольне питання 13.1. У третього інвестора є портфель цінних паперів на суму 100 000 дол, причому він нічого не вклав в безризикові активи. Які його інвестиції окремо в акції GM і в акції Toyota? ВІДПОВІДЬ. В акції GM вкладено 75000 дол, а в акції Toyota 25000 дол Контрольне питання 13.2. У чому, відповідно до ЦМРК, складається для інвесторів простий спосіб формування оптимальних